Rząd planuje wprowadzenie nowego podatku od nieruchomości

Tagi: brak tagów
2022-05-17
Rząd planuje wprowadzenie nowego podatku od nieruchomości

Jeśli posiadasz trzy lub więcej mieszkań, wtedy ten podatek może Cię objąć. Ma on na celu eliminowanie problemu pustostanów. Właściciele mieszkań, które stoją niezamieszkane mieliby odprowadzać nowy podatek. Dotyczy to osób, które posiadają trzy lub więcej mieszkań. Wtedy za okres, gdy mieszkanie nie jest wynajmowane musieliby oni odprowadzać odpowiedni podatek.

Czy takie obciążenie zmusiłoby ich do obniżenia cen najmu, aby szybciej znaleźć najemców na swoje mieszkanie? Można podejrzewać, że w jakiś sposób mogłoby się do tego przyczynić. Z pewnością jednak dla osób wynajmujących sam fakt pustostanu nie jest dobrą wiadomością i dążą do minimalizowania czasu, w jakim mieszkanie stoi puste – a więc inwestycja nie zarabia.

Jak podaje bankier.pl, działanie to mogłoby jednak zniechęcić inwestorów, którzy skupują mieszkania, a jednocześnie zwolniłoby to mieszkania dla tych, którzy faktycznie ich potrzebują.

  • https://businessinsider.com.pl/finanse/nowy-podatek-od-nieruchomosci-co-powinienes-wiedziec-o-pomysle-rzadu-i-jakie/2x3gmce
  • https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowy-podatek-od-nieruchomosci-na-tapecie-rzadu-8337416.html

Przeczytaj również