Już prawie 7 zł za paliwo – cena ropy bije kolejne rekordy

Tagi: brak tagów
2022-03-04
Już prawie 7 zł za paliwo – cena ropy bije kolejne rekordy

Jeśli mieliście dzisiaj okazję tankować swój samochód, to z pewnością zauważyliście, że cena ropy oraz benzyny sięga już grubo ponad 6 złotych. W niektórych regionach Polski cena ta zbliżona jest nawet do 7 złotych. Winne są dwie rzeczy: rosnąca cena ropy i spadający kurs złotówki.

Cena ropy wynosi już 118 dolarów za baryłkę. Dolar kosztuje natomiast 4,39 zł. Warto przypomnieć, że dwa tygodnie temu kosztował 3.97 zł. Rosnąca cena dolara w stosunku do złotówki i wzrost ceny baryłki ropy przekładają się na ceny na naszych stacjach paliw.

Business Insider informuje, iż Jarand Rystad (dyrektor generalny Rystad Energy) powiedział dla Reutersa, że ceny ropy nadal będą rosły. Potencjalnie powyżej 130 dolarów za baryłkę. Jeśli dolar dalej będzie umacniał się do złotówki, oznacza to dla nas jeszcze wyższe ceny na stacjach benzynowych.

Przeczytaj również

Rapa Polityki Pieniężnej podjęła dzisiaj decyzję o podniesieniu głównej stopy procentowe o 0.75 pp. Oznacza to, że obecnie wynosi ona już 3,5%. Dla kredytobiorców oznacza…

Finanse osobiste 2022-03-08